Konferencja prasowa poświęcona akcji „Krwisty Maj. WampirUŚ”

6 maja 2014 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona akcji „Krwisty Maj. WampirUŚ”. Podczas spotkania uczestnicy poznają szczegółowy harmonogram akcji i dowiedzą się m.in. dlaczego transplantacje są tak ważne, czy jest granica tego, co można przeszczepiać, czy będzie kiedyś można przeszczepiać inne tkanki niż ludzkie, a także dlaczego tak ważne jest krwiodawstwo.

W wydarzeniu udział wezmą m.in.: prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek, prof. dr hab. n. med. Lech Cierpka (konsultant krajowy ds. transplantologii, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej SUM w Katowicach), dr hab. n. med. Mirosław Markiewicz (Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku), dr hab. n. med. Teresa Nieszporek (Katedra i Klinika Nefrologii, Endokrynologii i Chorób Przemiany Materii SUM w Katowicach) oraz dr n. med. Stanisław Dyląg (dyrektor naczelny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach).

Niespodziankę dla oddających w maju krew przygotowali także żołnierze z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Celem akcji „Krwisty Maj. WampirUŚ” odbywającej się w maju na terenie całego województwa śląskiego jest zwrócenie uwagi studentów, uczniów i mieszkańców regionu na stały wzrost zapotrzebowania na krew oraz przekazanie im wiedzy o chorobach krwi i układu krwiotwórczego.