Konferencja prasowa nt. uruchomienia kolejnych programów studiów MBA

18 lutego 2014 r. o godz. 10.00 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona uruchomieniu przez UŚ kolejnych programów studiów Master of Business Administration (MBA).

W październiku 2013 roku Uniwersytet Śląski, jako pierwsza publiczna uczelnia w województwie śląskim, uruchomiła unikatowy program studiów Executive MBA. Prestiżowe studia skierowane są do osób zajmujących najwyższe stanowiska menedżerskie, zarządzających przedsiębiorstwami.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kadry zarządzającej na najwyższych stanowiskach menedżerskich, Uniwersytet Śląski uruchamia kolejną edycją programu Executive MBA, a także pierwszy w Polsce program Post-MBA: Strategiczne Zarządzanie Finansami. Studia są adresowane do menedżerów oczekujących dynamicznego, praktycznego szkolenia pozwalającego rozwinąć kompetencje zarządzania finansami przedsiębiorstwa z poziomu wyższej kadry menedżerskiej. Prowadzącymi są najlepsi trenerzy, doradcy i eksperci.

Od marca 2014 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z Akademią Telewizyjną w Warszawie uruchamiają specjalną edycję studiów menedżerskich Master of Business Administration – zarządzanie mediami. Program studiów dostosowano do potrzeb menedżerów firm z branży mediów. Zajęcia prowadzone będą przy wykorzystaniu metodologii ABL (Activity Based Learning – warsztatu partycypacyjnego), uznanej za najskuteczniejszą dla rozwijania kompetencji menedżerskich i kierowniczych.

Wszystkie programy są walidowane przez IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management (Uniwersytet Paula Cezanne'a w Marsylii) – czołową francuską szkołę biznesu.

W briefingu udział wezmą m.in. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów prof. dr hab. Wojciech Rybowski, a także polscy i zagraniczni wykładowcy programów MBA oraz słuchacze obecnej edycji studiów MBA.