Konferencja prasowa pt. „Kierunki zamawiane szansą na lepszą pracę”

25 czerwca 2012 r. o godz. 10.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala nr 29) odbędzie się konferencja prasowa pt. „Kierunki zamawiane szansą na lepszą pracę”. W spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. Robert Hasterok, który od dwóch lat jest koordynatorem kierunku zamawianego biotechnologia oraz studenci kształcący się na tym kierunku. Obecni również będą twórcy kierunków zamawianych, którzy przedstawią ofertę dydaktyczną:

Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się:

• czym jest kierunek zamawiany,
  • czy kierunki zamawiane są atrakcyjne dla młodych ludzi,
  • czy można liczyć na coś więcej niż tylko stypendium,
  • czego można się spodziewać po pięciu kierunkach zamawianych na Uniwersytecie Śląskim.

Do zalet studiowania na kierunku zamawianym należą m.in. wysokie stypendia, bogate programy staży i praktyk, dodatkowe kursy oraz pakiety startowe (w planach dla kierunku ochrona środowiska uwzględniono np. tablety).

Kierunki zamawiane są realizowane dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej w ramach Działania 4.1.2 Priorytet IV Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.