Konferencja prasowa nt. charytatywnego meczu „Senat kontra Senat”

29 maja 2012 r. o godz. 11.00 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota - Roweckiego 5) będzie miała miejsce konferencja prasowa dotycząca charytatywnego meczu piłki nożnej „Senat kontra Senat”.

Podczas konferencji przedstawione zostaną składy obu drużyn, zaprezentowane zostaną stroje piłkarskie, w których wystąpią zawodnicy, a także będzie można zobaczyć występ cheerleaderek.

W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, senator RP Bogusław Śmigielski, wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Szaleniec, dziekan Wydziału Filologicznego UŚ dr hab. Rafał Molencki, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ prof. UŚ dr hab. Zygmunt Tobor oraz mgr Sebastian Nowok z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie.

Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej i przedstawiciele senatów szkół wyższych już po raz czwarty staną do sportowej rywalizacji. Wydarzeniu przyświeca szczytny cel – fundusze zebrane podczas meczu zasilą XXIV edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego.

Mecz „Senat kontra Senat” odbędzie się 1 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu.

Po raz pierwszy mecz taki rozegrany został w 2008 roku, a zebrane środki finansowe przekazano na: pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Sukces ten udało się powtórzyć dwa lata później, kiedy to w 2010 roku wsparto XX Jubileuszową Edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Dzięki ofiarności darczyńców Fundacja przyznała stypendia naukowo-socjalne o wartości ponad 850 tys. zł i dzięki temu pomogła prawie 600 mieszkańcom województwa śląskiego w zdobyciu wyższego wykształcenia.

Istnieje możliwość przejazdu do Sosnowca spod rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) o godz. 10.30. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu: 510 294 045 lub poprzez adres e-mail: rzecznik@us.edu.pl do 28 maja 2012 r. do godz. 18.00.