24 sierpnia 2012 r. o godz. 11.00 na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja prasowa dotycząca XXV Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. W wydarzeniu udział wezmą: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezes Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik oraz Barbara Uracz, kierownik Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”.

W ramach konferencji przewidziano prezentacje muzyczno-taneczne Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz zespołów z Argentyny i Turcji.

XXV Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny będzie trwał od 25 sierpnia do 2 września 2012 r. i odbędzie się w dziewięciu miastach województwa śląskiego. W wydarzeniu uczestniczyć będą zespoły z: Turcji, Włoch, Rosji, Wenezueli, Argentyny, Chorwacji, Słowacji, Francji i Polski.

W tym roku Festiwal obchodzi swój jubileusz. W ramach wydarzenia odbędzie się koncert galowy, podczas którego wystąpi zespół Golec uOrkestra. Impreza odbędzie się 31 sierpnia 2012 r. o godz. 19.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.festiwal.us.edu.pl.

O wydarzeniu napisał portal InSilesia.pl: „Konferencja prasowa dotycząca XXV Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego" (24.08.2012)

.