Konferencja prasowa dotycząca wizyty w Uniwersytecie Śląskim dr Olgi Koper

We wtorek 11 marca 2014 r. o godz. 11.00 w sali 29 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona wizycie dr Olgi Koper – absolwentki Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ, od lat rozwijającej karierę naukową w Stanach Zjednoczonych (State Kansas University, NanoScale Corporation oraz Battelle Memorial Institute), laureatki nagrody Białego Domu dla Innowatorów Imigrantów.

Podczas trzydniowej wizyty w Uniwersytecie Śląskim dr Olga Koper wygłosi szereg wykładów, zaprezentuje możliwości współpracy z instytucjami naukowymi oraz biznesem w USA, a także zapozna się z projektami naukowymi realizowanymi na UŚ. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych będzie wspierać współpracę naukowców UŚ z biznesem w USA, a także współpracę w ramach transatlantyckich projektów badawczych.

W konferencji prasowej wezmą udział m.in.: dr Olga Koper, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny, a także dziekan Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii prof. zw. dr hab. Alicja Ratuszna. Obecni będą również eksperci z Biura Współpracy z Gospodarką UŚ zajmujący się komercjalizacją badań naukowych.