Konferencja prasowa dotycząca V Festiwalu Nauki na UŚ

20 kwietnia 2009 r. o godz. 11.00, w sali konferencyjnej rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro, pok. 29) odbędzie się konferencja prasowa otwierająca V Festiwal Nauki na Uniwersytecie Śląskim.

Uczestnicy Konferencji Prasowej:

• Minister Rozwoju Regionalnego, Elżbieta Bieńkowska
  • JM Rektor UŚ, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś
  • Przewodniczący Samorządu Studenckiego UŚ, Jacek Szymik-Kozaczko
  • Koordynator Festiwalu Nauki UŚ, Dariusz Laska

Festiwal Nauki to coroczna impreza popularnonaukowa organizowana od pięciu lat na Uniwersytecie Śląskim przez studentów i pracowników naukowych. Jest największym tego typu przedsięwzięciem w naszym regionie i odbywa się w pięciu miastach akademickich: w Katowicach, w Cieszynie, w Rybniku, w Chorzowie i  w Sosnowcu.

Głównym celem tego projektu jest promocja najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie w młodzieży zainteresowań edukacyjnych. Podczas tygodnia trwania Festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Naukowcy i studenci z równych ośrodków przygotowali wykłady, warsztaty, pokazy, prezentacje oraz dyskusje panelowe. Dzięki temu przedsięwzięciu mieszkańcy Śląska będą mogli się przekonać, jak ciekawa i wciągająca jest nauka.