Konferencja prasowa dotycząca Kongresu Historyków Języka

06.04.2016 - 14:41, aktualizacja 06.04.2016 - 14:41
Redakcja: admin

Kongres Historyków Języka to pierwsze w skali kraju przedsięwzięcie, którego celem jest nie tylko zgromadzenie przedstawicieli środowiska historyków języka, ale również próba rozwiązania najważniejszych dla lingwistyki diachronicznej dylematów. Pierwsza edycja wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem „Językoznawstwo historyczne ‒ w trosce o przyszłość, w poszanowaniu przeszłości”, a jej integralną częścią będzie uroczystość nadania Instytutowi Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego imienia Profesor Ireny Bajerowej.

Konferencja prasowa dotycząca Kongresu Historyków Języka odbędzie się 7 kwietnia 2016 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach (I piętro, sala 113). W spotkaniu z przedstawicielami mediów udział wezmą: dyrektor Instytutu Języka Polskiego dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa, zastępca dyrektora Instytutu dr hab. Mirosława Siuciak, dr hab. prof. UŚ Artur Rejter z Zakładu Historii Języka Polskiego, dr Barbara Mitrenga z Zakładu Leksykologii i Semantyki oraz dr Joanna Przyklenk z Zakładu Historii Języka Polskiego.