Konferencja prasowa dotycząca inauguracji rekrutacji na studia w UŚ

20 maja 2015 roku o godz. 11.00 na ulicy Mariackiej w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa dotycząca inauguracji rekrutacji na studia w Uniwersytecie Śląskim. Podczas spotkania z mediami przedstawiona zostanie oferta edukacyjna uczelni na nadchodzący rok akademicki, a także nowości w tej ofercie. W roku akademickim 2015/2016 kandydaci na studia mają do wyboru 71 kierunków i 233 specjalności. Wśród nowości znajdują się między innymi takie propozycje, jak: studia śląskie, kognitywistyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, inżynieria zagrożeń środowiskowych, antropologia języka i komunikacji, malarstwo i projekty interdyscyplinarne. Wśród wielu specjalności wymienić można: język szwedzki, poradnictwo logopedyczne, europejskie studia pracy socjalnej i ekonomii społecznej, mediacje i negocjacje, specjalność tłumaczeniowa z językiem japońskim.

W konferencji prasowej weźmie udział prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w roku akademickim 2015/2016 rozpocznie się 20 maja 2015 roku i obejmie wszystkie rodzaje studiów (pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite magisterskie oraz studia doktoranckie – rejestracja od 1 czerwca)

20 maja 2015 r. na ul. Mariackiej w Katowicach odbędzie się akcja „Rekrutacja – Integracja!”, skierowana jest do maturzystów, młodzieży, studentów oraz mieszkańców Katowic i regionu, którzy z myślą o samorozwoju rozważają dalszą edukację. Szczegółowe informacje na temat akcji: www.us.edu.pl/akcja-rekrutacja-integracja.

O konferencji prasowej napisali również:

„dzieje.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski rozpoczyna rekrutację m.in. na studia śląskie” (20.05.2015).

„wiadomości.onet.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski rozpoczyna rekrutację m.in. na studia śląskie” (20.05.2015).

„wyborcza.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski rozpoczyna rekrutację m.in. na studia śląskie” (20.05.2015).