Konferencja prasowa dot. XXVII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego

1 września 2014 r. o godz. 10.00 w auli rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa dotycząca XXVII Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego. W spotkaniu z mediami udział wezmą: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, dyrektor Festiwalu Barbara Uracz, przedstawiciele władz miast współorganizujących Festiwal oraz przedstawiciele zaproszonych zespołów.

W programie spotkania przewidziano między innymi krótki program artystyczny. Rozpoczynający się 30 sierpnia XXVII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny jest jedyną tak dużą imprezą folklorystyczno-kulturalną w regionie. Jego gospodarzem jest Studencki Zespól Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego.