Konferencja „Odmiany wolności w życiu i twórczości Zofii Kossak”

30.04.2018 - 14:24 aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

„Odmiany wolności w życiu i twórczości Zofii Kossak” to temat konferencji organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział Okręgowy w Opolu oraz Bibliotekę Śląską w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 50. rocznicę śmierci pisarki. Spotkanie, które będzie okazją do przedstawienia spuścizny Zofii Kossak oraz upowszechnienia wiedzy o jej twórczości, rozpocznie się 15 maja 2018 roku o godz. 10.30 w siedzibie Biblioteki Śląskiej (sala audytoryjna Parnassos).

Konferencję otworzą wystąpienia prof. zw. dr. hab. Jana Malickiego – dyrektora Biblioteki Śląskiej oraz Aliny Kostęskiej – przewodniczącej opolskiego oddziału „Civitas Christiana”. Prelekcję „Prolegomena do Zofii Kossak” wygłosi prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz.

Moderatorem pierwszej części spotkania będzie prof. Jan Malicki (Uniwersytet Śląski), drugą część poprowadzi prof. Krystyna Kossakowska-Jarosz (Uniwersytet Opolski). W wydarzeniu udział wezmą pracownicy naukowi Wydziału Filologicznego UŚ.

Ikona pdf Program konferencji (470 kB)