Konferencja naukowa pt. „Nowoczesne metody i rozwiązania w hydrologii i gospodarce wodnej”

Od 25 do 27 maja 2015 roku w Sosnowcu i w Szczyrku odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Nowoczesne metody i rozwiązania w hydrologii i gospodarce wodnej”.

Inauguracja poświęconej pamięci prof. Andrzeja T. Jankowskiego konferencji odbędzie się 25 maja o godz. 12.00 w międzywydziałowej auli na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 60). W wydarzeniu udział weźmie prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się między innymi:

• nowoczesne narzędzia i metody stosowane w badaniach hydrologicznych,
  • innowacyjne rozwiązania w monitoringu jakości wody i ocenie stanu ekologicznego wód,
  • ramowa Dyrektywa Wodna i Dyrektywa Powodziowa – ocena realizacji i nowe wyzwania,
  • hydroinformatyka i GIS w hydrologii – problemy metodyczne i aplikacyjne.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Nauk o Ziemi.