Konferencja - "Myśl Jana Kalwina w perspektywie ekumenicznej"

Zakład Teologii Ekumenicznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego Katowicach wraz z Instytutem Ekumenizmu i Badań nad Integracją Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego, organizują w dniach 4 i 5 listopada 2009 roku konferencję z okazji 500. rocznicy narodzin Jana Kalwina "Myśl Jana Kalwina w perspektywie ekumenicznej".

Program:

4 listopada 2009 r. - Instytut Ekumenizmu i Badań nad Integracją Wydziału Teologicznego UO, Opole, ul. Drzymały 1a

9.45 - otwarcie konferencji

10.00 - 13.15 wykłady wygłoszą: ks. dr hab. Józef Budniak, prof. UŚ (Katowice), prof. dr Rafał Leszczyński (Warszawa), ks. dr Walerian Bugel (Ołomuniec), ks. dr hab. Andrzej Pastwa, ks. prof. dr hab. P. Jaskóła (Opole), pastor Wera Jelinek (Warszawa)

5 listopada 2009 r. - Zakład Teologii Ekumenicznej Wydziału Teologicznego UŚ Katowice, ul. Jordana 18, sala 301

11.30 - otwarcie konferencji

11.45 - 13.10 wykłady wygłoszą: ks. dr hab. Grzegorz Ignatowski, ks. dr Walerian Bugel (Ołomuniec), ks. Roman Lipiński (Warszawa), ks. prof. dr hab. P. Jaskóła (Opole), pastor Wera Jelinek (Warszawa)