"Jaka prima philosophia w XXI wieku?"

W dniach 5-6 maja na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się konferencja naukowa pt.: "Jaka prima philosophia w XXI wieku?".

Celem konferencji jest zachęcenie do spojrzenia na filozofię z wielu perspektyw oraz do oderwania się na chwilę od własnego sposobu patrzenia, co być może pozwoli go poszerzyć. Dla jednych pierwszą filozofią może być estetyka, dla innych np. system Hegla. Chcemy zobaczyć, dlaczego tak, a nie inaczej, i czego można się nauczyć z tak rozumianej filozofii. Obcowanie z tak różną ilością kierunków i metod, jakimi filozofowie się posługują, jest wielce kształcące, przypomina to, o czym często zdają się zapominać najwybitniejsi - nie filozofujemy samotnie w próżni. W końcu może się okazać, że pluralizm tematów i metod jest cechą sui generis filozofii, a nie jak sugerują niektórzy - rigor mortis.

Komitet naukowy konferencji:

Dr hab. Dariusz Kubok, dr Gabriela Besler, dr Piotr Machura