Konferencja inaugurująca projekt „Strategia wprowadzania i ocena międzyobszarowych studiów i badań w uczelniach w Polsce…”

W związku z realizacją projektu systemowego pt. „Strategia wprowadzenia i ocena międzyobszarowych studiów i badań w uczelniach w Polsce w kontekście reform szkolnictwa wyższego w Polsce i w Europie” 27 listopada 2012 r. w Warszawie odbędzie się konferencja inaugurująca projekt, zorganizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów prof. UŚ dr hab. Ryszard Koziołek.

Spotkanie otworzy podsekretarz stanu prof. dr hab. Marek Ratajczak. Program konferencji obejmuje referaty na temat interdyscyplinarności studiów oraz studiów typu „liberal arts”, a także panel dyskusyjny poświęcony prawnemu i finansowemu kontekstowi studiów międzyobszarowych w polskich uniwersytetach.