Konferencja „Debata o przyszłości szkolnictwa wyższego”

24 czerwca 2015 roku w Warszawie odbędzie się konferencja „Debata o przyszłości szkolnictwa wyższego” organizowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spotkanie będzie okazją do dyskusji na temat przyszłości szkolnictwa wyższego oraz wyzwań i kierunków zmian jakie przed nim stoją.

W programie zaplanowano wystąpienie minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Leny Kolarskiej-Bobińskiej oraz trzy panele dyskusyjne:

• „Przyszłość szkolnictwa wyższego w Polsce: cele, mechanizmy, struktury”,
  • „Kierunki zmian systemu finansowania szkolnictwa wyższego”,
  • „Ścieżki kariery akademickiej i naukowej”.

W debacie wezmą udział m.in.: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Fundacji Rektorów Polskich prof. dr hab. inż. Jerzy Woźnicki, przewodniczący Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych prof. dr hab. inż. Tadeusz Więckowski, wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab.  Zbigniew Marciniak, przewodniczący Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich prof. zw. dr hab. Bronisław Marciniak, przewodniczący Komitetu Polityki Naukowej prof. dr hab. Janusz Bujnicki, członkowie KPN – prof. dr hab. Jarosław Górniak i dr hab. Maciej Duszczyk, a także członkowie ruchu Obywatele Nauki – dr hab. Aneta Pieniądz, dr hab. Łukasz Niesiołowski-Spano oraz dr hab. Michał Bilewicz.