Koncert pt. „Jeden Bóg, trzy religie, jeden głos”

10 października 2012 r. o godz. 17.00 na Wydziale Teologicznym UŚ odbędzie się koncert pt. „Jeden Bóg, trzy religie, jeden głos”. Wydarzenie jest upamiętnieniem ubiegłorocznego Międzyreligijnego Sympozjum Naukowego „Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju”, które odbywało się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego.

Koncert przygotowali wspólnie przedstawiciele wspólnot: żydowskiej, chrześcijańskiej i muzułmańskiej. Wydarzeniu będzie towarzyszyć uroczyste odsłonięcie, przez prezydenta Katowic Piotra Uszoka, pamiątkowej tablicy (godz. 16.15, Plac Jana Pawła II) przy buku zasadzonym w roku ubiegłym i symbolizującym dialog międzyreligijny.

Spotkanie honorowym patronatem objął JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Weźmie w nim udział prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji dr hab. Mirosław Nakonieczny.

Wstęp na koncert za okazaniem zaproszenia.