Kolejna edycja spotkań Studenckiego Klubu Filmowego

Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza na spotkania Studenckiego Klubu Filmowego w roku akademickim 2008/2009. Każde spotkanie Studenckiego Klubu Filmowego składa się z trzech części - pierwsza część to wprowadzenie do filmu wygłaszane przez zaproszonego gościa. Część druga to projekcja filmowa. Część trzecia to dyskusja podsumowująca tezy postawione w trakcie wprowadzenia do filmu oraz to, co stanowi osobiste przeżycia uczestników, ich refleksje, skojarzenia. Pokazy filmów w ramach SKF gromadzą studentów różnych uczelni, ale także wykładowców, absolwentów, licealistów i wszystkich zainteresowanych filmem.

Tym razem SKF zaprasza na film: Wszystko za życie (Into the Wild), czas trwania: 148 minut, wprowadzenie: dr Ryszard Kulik (Instytut Psychologii UŚ)

Wszystko za życie to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o podróży w nieznane, będąca jednocześnie poszukiwaniem własnego Ja. Poznajemy historię Chrisa, który wkrótce po skończeniu studiów, decyduje się zerwać z dotychczasowym życiem i rusza w podróż autostopem po Ameryce. Autor scenariusza i reżyser Sean Penn w prawdziwie mistrzowski sposób połączył w filmie "piękno, rozrywkę, napięcie i niepowtarzalny klimat" (The Wall Street Journal). Muzykę do filmu skomponował i wykonał Eddie Vedder, wokalista zespołu "Pearl Jam".

Miejsce: Kino Helios Katowice, ul. Uniwersytecka 13 (Altus)
Czas: czwartek, 13.11.2008, godz. 17:00
Bilety w cenie 10 zł dla wszystkich zainteresowanych do nabycia w kasach kina