Kolejna edycja Nocnych Powtórek Maturalnych

Uniwersytet Śląski Maturzystów organizuje kolejną edycję Nocnych Powtórek Maturalnych, która rozpocznie się 27 kwietnia 2015 roku. To cykl prowadzonych przez kadrę naukową Uniwersytetu Śląskiego, trenerów Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz wybranych nauczycieli z województwa śląskiego interaktywnych wykładów. Projekt został skierowany do uczniów szkół ponadgminazjalnych z województwa śląskiego. Jego celem jest zachęcenie uczniów i nauczycieli do wychodzenia poza znane rozwiązania edukacyjne, do eksperymentowania z formą, wykorzystywania nowych metod i narzędzi dydaktycznych.

W tym roku po raz pierwszy maturzyści będą mieli okazję wziąć udział w powtórkach z zakresu nauk społecznych: historii i wiedzy o społeczeństwie. Będą też mogli przećwiczyć zadania z nowej matury ustnej z języka polskiego, wykorzystując publikację, którą dla nich przygotowano. Powtórki potrwają do 30 kwietnia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: www.maturzysta.us.edu.pl.

Na temat przedsięwzięcia napisali również: