Kampusy UŚ połączy sieć pojazdów elektrycznych

27.11.2018 - 13:35, aktualizacja 05.11.2019 - 11:17
Redakcja: admin

Samochody elektryczne oraz stacje ładowania dostępne będą na terenie kampusów uniwersyteckich. Przedsięwzięcie jest możliwe dzięki nawiązanej w tym roku współpracy uczelni z firmą GreenGoo sp. z o.o. – lokalnym operatorem car-sharingu oraz operatorem stacji ładowania samochodów elektrycznych.

W Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie oraz Cieszynie firma zainstaluje stacje ładowania, a także udostępni społeczności akademickiej, mieszkańcom i turystom kilkadziesiąt samochodów elektrycznych na zasadach car-sharingu. Z pojazdów będzie można korzystać, wypożyczając je na minuty przy użyciu aplikacji mobilnej.

Inwestycja została już realizowana na terenie kampusu chorzowskiego. Stacja do ładowania pojazdów elektrycznych jest oddana do użytku. W najbliższym czasie ukończone zostaną inwestycje w kolejnych lokalizacjach.

Samochody elektryczne na deptaku przed budynkiem rektoratu UŚ

Prezentacja pojazdów elektrycznych przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Briefing prasowy dotyczący współpracy Uniwersytetu Śląskiego z firmą GreenGoo odbył się w środę 28 listopada 2018 roku na deptaku przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas spotkania zaprezentowane zostały samochody elektryczne.

Briefing prasowy

Dr Agnieszka Skołucka – kanclerz Uniwersytetu Śląskiego