Kampania „Co nas spina? Studencie zadbaj o swoją psychikę!”

Studencki Serwis Rozwoju „Więc jestem!”, Studenckie Studio Radiowe „Egida” oraz Telewizja Internetowa Uniwersytetu Śląskiego organizują kampanię na rzecz ochrony zdrowia psychicznego studentów − „Co nas spina? Studencie zadbaj o swoją psychikę!”. Inauguracja wydarzenia odbędzie się 13 listopada 2012 r. od godz. 10.00 do 13.00 na ul. Bankowej (przestrzeń pomiędzy rektoratem a Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką), w ramach której o godz. 11.00 odbędzie się briefing prasowy, w którym udział wezmą m.in.: psycholog UŚ mgr Justyna Szostek z Centrum Obsługi Studenta, mgr Magdalena Bolek i Krzysztof Sodowski, redaktorzy naczelni serwisu „Więc Jestem!”, a także Aldona Plewińska, niepełnosprawna modelka studiująca na Uniwersytecie Śląskim.

W ramach inauguracji odbędą się warsztaty dotyczące m.in. efektywnego uczenia się, ról grupowych, medytacji, a także warsztaty śmiechu oraz rowerowa gra studencka. Szczególną atrakcję stanowić będzie kabina krzyku oraz pokaz etiud filmowych realizowanych przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Organizatorzy przewidują również konkursy z nagrodami. Dostępne dla studentów będą także konsultacje specjalistów, takich jak: dietetyk, psycholog, doradca finansowy oraz zawodowy.

Z kampanią będzie również połączone spotkanie poświęcone tematyce snów, odbywające się w ramach Śląskiej Kawiarni Naukowej. Gościem będzie prof. Piotr Łaszczyca. Spotkanie odbędzie się w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta) 15 listopada 2012 r. o godz. 18.00.

Kampania „Co nas spina? Studencie zadbaj o swoją psychikę!” potrwa do 13 lutego 2013 r.

Szczegółowy plan inauguracji oraz kampanii znajduje się na stronie: www.wiecjestem.us.edu.pl/co-nas-spina.

Co nas spina w Polskim Radio Katowice (13.011.2012)

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Kampania Uniwersytetu Śląskiego dot. zdrowia psychicznego studentów”. (13.11.2012 r.)

O wydarzeniu napisał serwis wysokieobcasy.pl w artykule pt. „Na Bankowej stanęła kabina krzyku. Dla studentów w depresji”. (14.11.2012 r.)