Jubileusz XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

31 marca 2015 r. o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się jubileusz XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W programie wydarzenia przewidziano między innymi: rocznicowe refleksje, olimpijskie wspomnienia i spektakl Kawiarenki Literackiej Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie. Podczas uroczystości z inicjatywy JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia zostaną wręczone Złote Odznaki za Zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego w uznaniu wkładu w rozwój aspiracji i kształcenia polonistycznego młodzieży województwa śląskiego, a także w propagowanie idei olimpijskiej.

W wydarzeniu udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.