Jubileusz 90-lecia Szpitala Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich

W czwartek 18 czerwca 2015 r. o godz. 19.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach rozpoczną się obchody jubileuszu 90-lecia działalności Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. W gali jubileuszowej udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

W ramach obchodów, trwających od 18 do 19 maja, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Kongres Ortopedyczny. Tematami wiodącymi warsztatów i sesji naukowych będą: powikłania w leczeniu operacyjnym kręgosłupa, implanty i zrost kostny oraz zaopatrzenie zmian chorobowych stawu biodrowego i kolanowego.

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich jest placówką o charakterze monoprofilowym. Swoją działalność opiera na wieloletniej tradycji i doświadczeniu znakomitych specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Program jubileuszu dostępny jest na stronie: www.piekary2015.pl