Jubileusz 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego

10 maja 2014 r. odbędą się uroczystości jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w których udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Obchody jubileuszu rozpoczną się mszą świętą w Katedrze Wawelskiej koncelebrowaną przez metropolitę krakowskiego ks. kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystości zakończą się prapremierą „Universa – opera otwarta” z muzyką Jana A.P. Kaczmarka w wykonaniu: Szymona Komasy, Julii Pietruchy, Iwony Sobotki, Małgorzaty Walewskiej, Chóru Polskiego Radia, chórów akademickich krakowskich uczelni oraz zespołu Sinfonietta Cracovia. Dyrygent – Monika Wolińska.

fot. Filip Radwański, Uniwersytet Jagielloński   fot. Filip Radwański, Uniwersytet Jagielloński   fot. Filip Radwański, Uniwersytet Jagielloński

Fot. Filip Radwański, Uniwersytet Jagielloński