JM Rektor UŚ uczestnikiem uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja

3 maja 2014 r. w Warszawie odbędą się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, w których udział wezmą JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek (rektor UŚ w latach 2002–2008).

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w archikatedrze Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie. Następnie w Zamku Królewskim odbędzie się uroczystość wręczenia przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odznaczeń państwowych. Uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczną się na Placu Zamkowym o godz. 12.00. Poprzedzi je koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec. Uczestnicy uroczystości przejdą do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, przed którym o godz. 13.30 odbędzie się koncert Orkiestry Węgierskich Sił Obrony. Następnie w Pałacu Prezydenckim prezydent RP Bronisław Komorowski podejmie zaproszonych gości.