JM Rektor UŚ, przewodniczący KRASP prof. Wiesław Banyś z wizytą w Portugalii

Od 25 do 26 marca 2015 r. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś przebywać będzie w Portugalii na zaproszenie JM Rektora Universidade Nova de Lisboa prof. António Manuela Bensabata Rendasa. W czasie wizyty omówione zostaną możliwości rozszerzenia współpracy między uczelniami portugalskimi i polskimi, jak również współpracy na arenie międzynarodowej – w ramach European University Association (EUA), m.in. kwestie wspólnego stanowiska w sprawie Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych oraz finansowania publikacji w formule Open Access.

JM Rektor UŚ, przewodniczący KRASP prof. Wiesław Banyś weźmie także udział w uroczystości nadania przez Universidade Nova de Lisboa tytułu doctora honoris causa marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Radosławowi Sikorskiemu. Od 1979 roku tytułem doctora honoris causa Universidade Nova de Lisboa wyróżnił dziewięćdziesiąt osób – wybitnych osobowości, które poprzez swoją wiedzę i działalność przyczyniły się do rozwoju nauki.

Photo: Alfredo Rocha

Photo Alfredo Rocha