JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś uczestnikiem spotkania z przedstawicielami EUA

29 sierpnia 2012 r. w siedzibie European University Association w Brukseli odbędzie się spotkanie z członkami Nomination Committee EUA, w którym udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący-elekt Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, kandydat KRASP do skladu prezydium EUA na lata 2013–2017. Spotkanie poświęcone będzie ukonstytuowaniu nowego prezydium EUA oraz szkolnictwu wyższemu w Polsce i Europie.

European University Association reprezentuje i wspiera szkoły wyższe w 46 krajach. Organizacja powstała w 2001 r. w wyniku połączenia dwóch podmiotów: Association of European Universities (CRE) oraz Confederation of European Union Rectors’ Conferences (CEURC).