JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś laureatem nagrody GADIF 2015

Przedstawiciele Grupy Ambasad, Delegatur i Instytucji Frankofońskich (GADIF) w Polsce podjęli decyzję o przyznaniu Nagrody GADIF 2015 JM Rektorowi Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczącemu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr. hab. Wiesławowi Banysiowi za zaangażowanie i promowanie języka francuskiego oraz wartości Frankofonii w Polsce.

Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali „Wieczór smaków Frankofonii”, która odbędzie się 20 marca 2015 r. o godz. 18.00 w Ambasadzie Rumunii w Warszawie. Uroczystość organizowana jest w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Frankofonii.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury
w Warszawie.

W skład Grupy Ambasad, Delegatur i Instytucji Frankofońskich w Polsce wchodzą ambasady: Belgii, Kanady, Demokratycznej Republiki Konga, Francji, Wielkiego Księstwa Luksemburg, Maroka, Rumunii, Senegalu, Szwajcarii i Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela.