facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś doktorem honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś – JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Regionalnej Konferencji Rektorów Uczelni Akademickich – zostanie uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Tytuł ten jest najwyższą godnością akademicką nadawaną przez Senat UP osobom szczególnie zasłużonym dla nauki, kultury i polityki.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa odbędzie się w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – 12 maja 2014 r. o godz. 11.00 w auli uczelni. W programie obchodów przewidziano wystąpienie JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr. hab. Michała Śliwy oraz wręczenie odznaczeń państwowych i Medali Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie został powołany 11 maja 1946 r. jako Państwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna. Misją uczelni jest przekazywanie wiedzy, rozwój badań naukowych oraz służba społeczeństwu poprzez kształcenie według najwyższych europejskich standardów. Dotychczas tytułem doktora honoris causa Senat uczelni wyróżnił między innymi: prof. Wincentego Okonia, ks. prof. Józefa Tischnera, prof. Edwarda Polańskiego, prof. Kazimierza Polańskiego, ks. kard. Stanisława Dziwisza, ks. bp. prof. Tadeusza Pieronka, prof. Jacques’a Cortèsa, prof. Aharona Seidenberga.

Laudacja

O wydarzeniu napisali również:

„edukacja.toportal.pl” w artykule pt. „Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Prof. Wiesławowi Banysiowi” (08.05.2014).

„katowice.gazeta.pl” w artykule pt. „Rektor UŚ otrzyma w Krakowie tytuł doktora honoris causa”. (12.05.2014)

„radio.katowice.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego otrzymał tytuł doktora honoris causa” (12.05.2014).

„krasp.org.pl” w artykule pt. „Przewodniczący KRASP prof. Wiesław Banyś doktorem honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie” (12.05.2014).

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Wiesław Banyś uhonorowany doktoratem honoris causa” (12.05.2014).

„wiadomoscizaglebia.pl” w artykule pt. „Profesor Wiesław Banyś doktorem honoris causa” (12.05.2014).

„money.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa” (12.05.2014).

„Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Wiesław Banyś rektor UŚ doktorem honoris causa Uniwersytetu Pedagogicznego” (13.05.2014).

„naukawpolsce.pap.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa” (13.05.2014).

„wiadomosci.onet.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa ” (13.05.2014).

„wyborcza.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa ” (12.05.2014).

„tvp.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śl. otrzymał doktorat honoris causa” (12.05.2014).

„wiadomosci.gazeta.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa” (12.05.2014).

„edulandia.pl” w artykule pt. „Rektor Uniwersytetu Śląskiego uhonorowany doktoratem honoris causa” (14.05.2014).

„patriot24.net” w artykule pt. „Doktorat honoris causa dla prof. Wiesława Banysia” (16.05.2014).