JE Ambasador Ukrainy w Polsce Olexander Motsyk na Uniwersytecie Śląskim

21 lipca 2009 r. na Uniwersytecie Śląskim gościł JE Ambasador Ukrainy w Polsce Olexander Motsyk. W spotkaniu, które odbyło się w sali 29 rektoratu, ze strony Uniwersytetu Śląskiego udział wzięli: JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prorektor ds. studenckich, promocji i współpracy z zagranicą prof. dr hab. Barbara Kożusznik, dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Rafał Molencki i dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ prof. dr hab. Henryk Fontański.

Podczas wizyty w Katowicach Ambasador Ukrainy w Polsce JE Olexander Motsyk spotkał się z wojewodą śląskim Zygmuntem Łukaszczykiem oraz wziął udział w uroczystości wręczenia orderu „Za zasługi trzeciego stopnia” prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali, dyrektorowi Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.