Inauguracja roku akademickiego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

13 października 2015 r. Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zainauguruje 86. rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00 w sali koncertowej. Wykład inauguracyjny pt. „Lira Orfeusza. Mityczny obraz muzyki” wygłosi dr hab. Marcin Trzęsiok.

W inauguracji udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów Uniwersytetu Śląskiego dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

Z okazji inauguracji roku akademickiego o godz. 19.00 odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: János Bálint (flet) oraz Akademicka Orkiestra Symfoniczna im. Karola Szymanowskiego (dyrygent – Michał Klauza). W programie znajdą się koncert fletowy –Aram Chaczaturian (transkrypcja koncertu skrzypcowego d-moll op. 64) oraz utwór „Amerykanin w Paryżu” – George Gershwin.