Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim

W czwartek 1 października 2015 r. Uniwersytet Jagielloński po raz 652. zainauguruje nowy rok akademicki. Podczas uroczystości, która rozpocznie się o godz. 11.00 w Auditorium Maximum, zaplanowano immatrykulację studentów, wręczone zostaną również nagrody rektora uczelni – odznaczenia państwowe oraz „Laur Jagielloński”. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Ryszard Nycz. W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Inaugurację roku akademickiego poprzedzi msza święta, którą o godz. 9.00 w kolegiacie św. Anny odprawi kardynał Stanisław Dziwisz. Po mszy z Collegium Maius wyruszy orszak, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum.