Inauguracja roku akademickiego na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym

We wtorek 29 września 2015 r. o godz. 11.00 w siedzibie SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2015/2016. Wykład inauguracyjny pt. „Zbyt dużo zainwestowaliśmy, by teraz rezygnować. Dlaczego ludzie nie potrafią przerwać nonsensownych działań?” wygłosi prof. Dariusz Doliński. W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Tegoroczna inauguracja jest dla uczelni szczególna, bowiem po raz pierwszy rozpoczyna nowy rok akademicki jako SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Status uniwersytetu przymiotnikowego otrzymała po uzyskaniu szóstego uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i od 1 czerwca 2015 r. zmieniła nazwę na SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny.