Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Prawa i Administracji

2 października 2014 r. o godz. 15.00 w auli nr 5 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 na Wydziale Prawa i Administracji. Wykład inauguracyjny pt. „Ochrona praw człowieka w prawie administracyjnym” wygłosi dr hab. prof. UKSW Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich. Uroczystość będzie połączona z otwarciem wystawy poświęconej pamięci prof. Waleriana Pańki.

W uroczystości udział weźmie JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Gośćmi honorowymi inauguracji będą: była wicepremier Elżbieta Bieńkowska (nominowana na urząd komisarza Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw), prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz sekretarz stanu Tomasz Tomczykiewicz.