Inauguracja kursu „Szkoła Prawa USA”

W sobotę 17 października 2015 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego zostanie zainaugurowana pierwsza edycja nowego projektu międzynarodowego „Szkoła Prawa USA”. Kurs jest organizowany we współpracy z trzema amerykańskimi wydziałami prawa: The Loyola University New Orleans College of Law, The University of Arkansas at Little Rock, William H. Bowen School of Law oraz The University of Toledo College of Law.

Kurs będzie się składał z 10 spotkań, które będą odbywać się w jeden weekend w miesiącu. Każda sesja weekendowa będzie prowadzona przez profesorów z jednego ze współpracujących amerykańskich uniwersytetów, którzy specjalizują się w poszczególnych dziedzinach z zakresu prawa. Jako pierwszy wykłady poprowadzi prof. Robert Garda z Nowego Orleanu, który przybliży słuchaczom zagadnienia związane z amerykańskim prawem umów.