III Europejski Kongres Praw Człowieka

6 grudnia 2012 roku (czwartek) na Wydziale Prawa i Administracji UŚ odbędzie się III edycja Europejskiego Kongresu Praw Człowieka. Przedmiotem spotkania będą procesy demokratyzacji w krajach obszaru postsowieckiego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji na Białorusi, Ukrainie i w Rosji.

W ramach Kongresu odbędą się 3 panele dyskusyjne: „Rola nowych mediów w procesach demokratyzacji na Białorusi”, „Ruch protestacyjny – szansa na demokratyzację w Rosji?” oraz „Ukraina – powyborcze scenariusze”. Natomiast o godz. 18.00 uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć film „Białoruskie marzenie” w reż. Ekateriny Kibalchich. Film opowiada o wydarzeniach związanych z wyborami prezydenckimi na Białorusi w 2010 r. Przed pokazem krótką prelekcję wygłosi Franak Viaczorka, białoruski opozycyjny, działacz młodzieżowy, współpracownik Radia Swabody i Radia Wolna Europa.

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie: www.ehrc.pl.