II Festiwal Podróżniczy na Wydziale Nauk o Ziemi

Od 23 do 25 kwietnia 2014 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbywać się będzie II Festiwal Podróżniczy.

Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Joachim Przebierała – związany z harcerskim Klubem Taternickim oraz Klubem Wysokogórskim w Katowicach, przedstawiciele Fundacji „Ulica”, Andrzej Marklowski – podróżujący autostopem, Małgorzata Łozicka – z zawodu lingwista, z pasji instruktorka rekreacji ruchowej i aerobiku, a także tańca orientalnego, Grzegorz Gawlik – podróżnik, a także dziennikarz i autor książki sensacyjno-przygodowej „Kamień Zagłady”.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie podróży, zachęcanie do poznawania nowych zakątków zarówno Polski, jak i całego świata.