II etap XIII Konkursu Wiedzy Technicznej

18 marca 2009 r. (środa) o godzinie 9.00 w auli Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach (ul. Żeromskiego 3, Sosnowiec) odbędzie się organizowany przez Zakład Dydaktyki Przedmiotów Technicznych Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach II etap Konkursu Wiedzy Technicznej. W tegorocznej edycji konkursu weźmie udział rekordowa liczba 202 uczniów reprezentujących 52 szkoły z 20 miast województwa śląskiego.

Impreza, którą organizatorzy adresują do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ma na celu zainteresowanie młodzieży szeroko rozumianą techniką, promowanie wśród młodego pokolenia Polaków przedmiotów ścisłych i zachęcanie ich do podejmowania studiów wyższych na kierunkach technicznych polskich uczelni.

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom i finalistom XIII Konkursu Wiedzy Technicznej będzie miało miejsce 17 kwietnia 2009 r.

Patronat nad XIII Konkursem Wiedzy Technicznej objęli: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza.