II edycja Festiwalu Filmoznawczego „Made in Poland”

6 maja 2014 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala 424, IV piętro) odbędzie się II Festiwal Filmoznawczy „Made in Poland” zorganizowany dla studentów cudzoziemców przez studentów kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego UŚ, Szkołę Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz Katedrę Międzynarodowych Studiów Polskich UŚ. Festiwal odbywa się pod opieką mgr Agnieszki Tambor, filmoznawczyni na co dzień współpracującej z SJiKP UŚ oraz KMSP UŚ.

Festiwal ma na celu przybliżenie studentom obcokrajowcom polskiej kinematografii oraz polskiego kina niezależnego, które często nie jest im znane. Tego typu spotkania w sposób bezpośredni pozwalają studiującym w Polsce poznać polską kulturę, obyczaje oraz tradycje, a także motywy charakterystyczne dla kina polskiego. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie studentów polską kinematografią, a inicjatorami spotkań stali się polscy studenci, którzy postanowili przybliżyć swym zagranicznym kolegom te zagadnienia. Festiwal skierowany jest do wszystkich studentów, a szczególnie do obcokrajowców studiujących na Uniwersytecie Śląskim.