I seminarium naukowe w ramach projektu „Nouvelles humanités 2015”

19 marca 2015 r. o godz. 13.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Centrum Naukowo-Dydaktycznym Instytutów Neofilologicznych w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5) odbędzie się pierwsze seminarium naukowe w ramach projektu „Nouvelles humanités 2015”, podczas którego wykład nt. „Michel Foucault – filozof wolności” wygłosi dr hab. Jacek Kochanowski z Katedry Socjologii Moralności i Aksjologii Ogólnej Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.

„Nouvelles humanités 2015” to projekt skierowany do studentów kierunków neofilologicznych, w ramach którego odbywać się będą spotkania z wybitnymi naukowcami, którzy przybliżą nowe – socjologiczne, antropologiczne, psychologiczne, filozoficzne i literaturoznawcze – odczytania  najważniejszych dla naszej kultury autorek i autorów, pisarzy i pisarek oraz filozofów i filozofek.