I Piknik Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego

1 września 2012 r. na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie o godz. 16.00 rozpocznie się I Piknik Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego.

W programie wydarzenia znajdą się m.in. występy zagranicznych zespołów folklorystycznych − uczestników Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego (m.in. z: Wenezueli, Indii, Argentyny, Togo, Turcji i Chorwacji), a także koncerty zespołów z Instytutu Muzyki UŚ, orkiestry dętej, pokazy tańca, występy mażoretek oraz liczne atrakcje dla dzieci.

Dla uczestników Pikniku przygotowano darmowy transport (z Centrum Katowic na osiedle akademickie w Ligocie) specjalnym autobusem, wyposażonym w system geolokalizacji. Dzięki temu na ekranie zamontowanym w pojeździe będzie można zobaczyć, jak dziś wygląda kampus akademicki a przejeżdżając ulicami Katowic przypomnieć sobie, gdzie mają siedziby poszczególne wydziały i jednostki naszej uczelni.

Autobus wykona dwa kursy na osiedle akademickie w Ligocie – odjazd o godz. 15.30 oraz 17.00 z ul. Bankowej. Zapewniony został również transport powrotny do centrum Katowic (ul. Bankowa) – odjazd z osiedla akademickiego: godz. 19.30 oraz o 21.00.

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Śląski oraz Stowarzyszenie Absolwentów UŚ. Szczegółowe informacje na temat Pikniku oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.us.edu.pl/piknik-absolwentow.

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Katowice: UŚ szykuje się na wielki zjazd absolwentów. Zaproszeni są wszyscy byli studenci”. (01.07.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski szykuje się na wielki zjazd absolwentów. Zaproszonych jest 215 tys. osób” (01.07.2012).

O wydarzeniu napisała „Gazeta Wyborcza” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski przygotowuje I Piknik Absolwentów ”. (02.07.2012)

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „UŚ organizuje piknik dla 215 tysięcy absolwentów”. (02.07.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „polskalokalna.pl” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski przygotowuje I Piknik Absolwentów”. (02.07.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „newsweek.pl” w artykule pt. „Uwaga absolwenci Uniwerku Śląskiego! ” (02.07.2012).

O wydarzeniu napisał „Dziennik Zachodni” w artykule pt. „Uniwersytet Śląski przygotowuje I Piknik Absolwentów”. (02.07.2012).

O wydarzeniu napisał serwis „naszemiasto.pl” w artykule pt. „Wielki zjazd absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Będą koncerty i noclegi w akademikach” (03.07.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Co łączy piosenkarkę i kandydata do Oscara? Dyplom UŚ ”. (25.07.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Absolwenci UŚ opanują w sobotę Ligotę” (30.08.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. "Katowice. I Piknik Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego" (30.08.2012).

O wydarzeniu napisał portal internetowy Trybuny Górniczej w artykule pt. "I Piknik Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego" (30.08.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Absolwenci UŚ opanowali Ligotę. Były wspomnienia i plany na przyszłość”. (01.09.2012).

Zjazd absolwentów Uniwersytetu Śląskiego w Polskim Radio Katowice (01.09.2012)

O wydarzeniu napisał serwis „nettg.pl” w artykule pt. „Piknik Absolwentów z folklorem w tle”. (02.09.2012).

O wydarzeniu napisał portal Gazeta.pl w artykule pt. „Historia UŚ zapisana w zdjęciach. Zobacz, jak się studiowało”. (04.09.2012).