I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. „Zmiany szansą rozwoju doktorantów i młodych pracowników nauki…”

1 i 2 czerwca 2012 r. o godz. 10.00 w Brennej rozpocznie się I Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa pt. „Zmiany szansą rozwoju doktorantów i młodych pracowników nauki, czyli jak dostosować się do systemu”. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. sprawy związane z finansowaniem doktorantów i młodych pracowników nauki oraz z kierunkami rozwoju szkolnictwa wyższego.
W konferencji udział weźmie JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, który wygłosi wykład pt. „Drogi rozwoju szkolnictwa wyższego” oraz prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek, rektor UŚ w latach 2002–2008, który wystąpi z prelekcją pt. „Narodowe Centrum Nauki. Szansa dla młodych naukowców".
Spotkanie organizowane jest przez doktorantów Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.