I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Kobieta… bezpieczna”

27 kwietnia 2012 r. o godz. 9.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się I Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. „Kobieta… bezpieczna”. Celem konferencji jest zwiększenie świadomości kobiet na temat potencjalnego zagrożenia. Podczas wydarzenia omówione zostaną m.in. zagadnienia: komunikowania się w sytuacjach kryzysowych, handlu kobietami, pomocy prawnej, psychologicznej i społecznej oraz profilaktyki zdrowotnej. Poruszone zostaną także kwestie skuteczności komunikacji werbalnej i niewerbalnej, najczęściej popełnianych błędów komunikacyjnych oraz perspektyw badawczych w zakresie komunikowania kryzysowego.

W ramach konferencji uczestniczki poznają kilka podstawowych technik samoobrony, które w sytuacji zagrożenia mogą pomóc ofierze odeprzeć atak napastnika.