"Historia konfliktu w Osetii Południowej" - prezentacja na Wydziale Nauk Społecznych

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Społecznych UŚ zaprasza na prezentację: "Źródła nienawiści. Historia konfliktu w Osetii Południowej", przygotowaną przez twórców historycznego portalu internetowego "Histmag.org", redaktorów pierwszej polskiej książki popularnonaukowej poświęconej konfliktom etnicznym w Europie Wschodniej. Prelegenci: Michał Świgoń (założyciel portalu "Histmag.org" i absolwent politologii UŚ) i Kamil Janicki (redaktor naczelny) opowiedzą o procesie powstawania książki popularnonaukowej i przybliżą bogaty, zaskakujący kontekst historyczny wydarzeń znanych z pierwszych stron gazet.

Spotkanie odbędzie się 19 maja 2009 r. (wtorek) w godz. 11:30-13:00 w auli im. K. Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych UŚ.