Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek

12 kwietnia 2014 r. o godz. 15.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. W uroczystości udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów dr hab. prof. UŚ Ryszard Koziołek.

W tegorocznej edycji oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2013 roku. Do konkursu zostały zgłoszone 43 materiały dziennikarskie (21 telewizyjnych, 17 prasowych i 5 radiowych). Spośród nich wybrano prace pięciorga autorów, którzy będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 50 tysięcy złotych.

Konkurs ma charakter otwarty, ale szczególnie uwzględniane są problemy związane z historią województwa śląskiego i jego obecnymi zmianami i wizjami przyszłości, co do miejsca i roli regionu w Polsce i Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.slaskie.pl/konkursdziennikarski.

Podczas uroczystości podpisane zostanie porozumienie pomiędzy Województwem Śląskim, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Fundacją im. Krystyny Bochenek i Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Porozumienie dotyczyć będzie wspólnej organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek.