Filmy studentów Wydziału Radia i Telewizji w 59. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

17.04.2019 - 10:44, aktualizacja 05.11.2019 - 11:10
Redakcja: admin

16 kwietnia 2019 roku ogłoszone zostały wyniki selekcji do 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, który odbywać się będzie od 26 maja do 2 czerwca 2019 roku w Krakowie. Do konkursu zakwalifikowały się etiudy studentów i absolwentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, w tym cztery obrazy zrealizowane przez katowicką „filmówkę”:

• „Historia krótkiego trwania” (reż. Michał Ciechomski, zdj. Paweł Grabarek, kier. prod. Dorota Woropaj),
  • „Mój kraj taki piękny” (reż. Grzegorz Paprzycki, zdj. Grzegorz Paprzycki i Aleksander Krzystyniak, kier. prod. Justyna Koziarz),
  • „Czarny charakter” (reż. Kuba Gryżewski, zdj. Maciek Kwaśniewski, kier. prod. Stanisław Karnkowski),
  • „Nigdy dobrze” (reż. Paweł Powolny, zdj. Filip Madej, kier. prod. Angelika Biegarczyk),

a także takie produkcje, jak:

• „Harda” (reż. Marcin Polar),
  • „Moje serce” (reż. Damian Kocur),
  • „Rykoszety” (reż. Jakub Radej),
  • „Dziwor” (reż. Paweł Dyllus),
  • „No Direction Home” (reż. Paweł Wysoczański),
  • „Ostatni rejs” (reż. Stanisław Cuske).

Krakowski Festiwal Filmowy jest jednym z najstarszych wydarzeń w Europie, poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym i krótkim fabułom. Obejmuje cztery konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, polski oraz dokumentów muzycznych DocFilmMusic.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.