Etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach

11.12.2017 - 12:29, aktualizacja 11.12.2017 - 12:29
Redakcja: admin

15 grudnia 2017 roku o godzinie 12.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) rozpocznie się II etap (okręgowy) Olimpiady Wiedzy o Mediach, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. W kolejnej, IV edycji Olimpiady zorganizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach, o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów (m. in: rower, aparaty fotograficzne, głośniki, słuchawki, zegarki) oraz o staże w wybranych redakcjach Wydawnictwa Bauer, w Interii lub RMF FM i RMF Maxxx. Nagrody otrzymają także trzy szkoły, z których najwięcej uczestników zakwalifikuje się do II etapu. Patronat nad olimpiadą objęli minister edukacji narodowej Anna Zalewska oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego dr Jarosław Gowin.

Szczegółowe informacje na temat olimpiady dostępne są na stronie: http://owm.edu.pl.