Dzień św. Łucji na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu

13.12.2016 - 12:06, aktualizacja 13.12.2016 - 12:06
Redakcja: admin

We wtorek 13 grudnia 2016 r. o godz. 15.00 na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (ul. Grota-Roweckiego 5) odbędą się obchody Dnia Świętej Łucji. Święto, które przypada 13 grudnia, obchodzi się na Uniwersytecie Śląskim już od lat 70. ubiegłego wieku. Tradycję tę pielęgnują nie tylko studenci, ale przede wszystkim wykładowcy języka szwedzkiego.

Spotkanie rozpocznie się przejściem orszaku studentów filologii germańskiej ubranych w białe szaty, niosących zapalone świece i śpiewających pieśń pt. „Sankta Lucia”. Obchody będą okazją do wspólnego śpiewania szwedzkich kolęd, posłuchania o zwyczajach związanych z obchodami Święta Światła, Bożego Narodzenia oraz spróbowania tradycyjnych szwedzkich wypieków.