Dzień otwarty Wydziału Filologicznego

Wydział Filologiczny UŚ w Sosnowcu

II edycja Dnia otwartego Wydziału Filologicznego, który tym razem odbywać się będzie w budynku przy ul. Grota Roweckiego 5 w Sosnowcu, zaplanowana została na 26 września 2018 roku. Hasłem przewodnim spotkania będzie „Z humanistyką w przyszłość!”. Wydarzenie zainaugurują trzy wykłady:

W programie Dnia otwartego zaplanowano ponad 30 warsztatów i wykładów, powtórki maturalne, gry edukacyjne, geocaching i quizy. Uczestnicy spotkania będą mogli wybierać spośród szerokiej oferty zajęć dotyczących zarówno polskiej i światowej literatury, języka polskiego oraz języków obcych, wiedzy o kulturze, jak i z zakresu informacji naukowej i bibliotekoznawstwa, szkoleń z zakresu dziennikarstwa, technik autoprezentacji czy monitoringu mediów społecznościowych. Uczniowie będą też mogli porozmawiać z przedstawicielami działających przy Wydziale Filologicznym kół naukowych oraz uzyskać informacje dotyczące zasad rekrutacji na poszczególnych kierunkach, warunków studiowania i przebiegu studiów.

Program wydarzenia (pdf, 205 kB)