Dzień Otwarty w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki

23 kwietnia 2009 roku  Instytut Języków Romańskich i Translatoryki zaprasza na Dzień Otwarty i zakończenie Dni Frankofonii.

Dzień Otwarty w IJRiT zbiega się w tym roku z Festiwalem Nauki i Twórczości Studenckiej oraz uroczystością zamknięcia tegorocznych obchodów Dni Frankofonii (20 marca-23 kwietnia).

W sposób szczególny, poprzez liczne prelekcje na temat Francji, Belgii, Afryki oraz obu Ameryk, podkreślona została  różnorodność kultur frankofońskich.

23 kwietnia 2009 r. o godz. 9.00 bedzie miał miejsce konkurs z literatury francuskiej dla uczniów szkół średnich. Na godz. 9.45 zaplanowano prelekcję Anny Kozdój z Komisji Europejskiej na temat tłumaczeń w Unii Europejskiej, dla licealistów i studentów specjalności filologia włoska i język hiszpański.

Uroczyste powitanie zaproszonych gości odbędzie się o godz. 11:00. Po wystąpieniach gospodarzy i gości, JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia oraz prelekcji Zénona Kowala delegata Rządów Wspólnoty Francuskiej Belgii i Regionu Walonii, nt. Le système fédéral belge, wykładowcy Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki wygłoszą prelekcje nt. literatury i kultury francuskojęzycznej Belgii. Ostatnim punktem programu będzie projekcja filmu belgijskiego.

W tym dniu przyszli studenci mogą uczestniczyć w zajęciach na wszystkich prowadzonych przez IJRiT specjalnościach.

Plan dnia pdf

Journée Belgepdf